Zapraszamy na kurs żeglarski który rozpocznie się 1 czerwca 2019 roku na Brodach Iłżeckich. Będzie to pełny kurs na stopień żeglarza jachtowego zakończony egzaminem. Jest to pierwszy stopień – podstawowy. Kurs będzie składał się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Teoria to około 12-19 godzin wykładów, zaś praktyka około 80 godzin. W trakcie kursu będziemy nabywać wiedzę i praktykę niezbędną do przystąpienia do egzaminu państwowego.

Kto może brać udział ?

Na kurs może się zapisać praktycznie każdy kto ma ukończone 14 lat i jako nie pełnoletni posiada zgodę rodziców. Górnej granicy wiekowej nie ma :).

Program szkoleniowy 

W programie szkoleniowym znajdą się wszystkie zagadnienia wymagane na egzaminie państwowym teoretyczne i praktyczne, takie jak budowa i konstrukcja jachtów, przepisy, ratownictwo, meteorologia, teoria żeglowania i wiele innych. Natomiast z praktycznej strony nauczymy się żeglować :), czyli jak przygotować jacht do żeglugi, manewry na wodzie, takie jak zwroty, dryfy, liny stawianie żagli, refowanie, wyjścia i wejścia do portów, cumowanie przy pomostach w różnych warunkach, niekoniecznie dobrych :), podejmować człowieka za burtą.

Kiedy zaczynamy ?

Zaczynamy 12 kwietnia (piątek) 2019 roku Na brodach Iłżeckich o godzinie 16. Odbędzie się spotkanie organizacyjne w naszej marinie. W sobotę i niedzielę teoria i od poniedziałku praktyka.

Kiedy kończymy 🙂 ?

Tak naprawdę skończymy wtedy jak wszyscy spokojnie opanują teorię i praktykę by swobodnie podejść do egzaminu.

Najważniejsze :), koszta !

Koszt szkolenia to 600 zł w tym  szkolenie teoretyczne, zajęcia praktyczne, opieka skipera, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

Cena nie zawiera wyżywienia, ewentualnych noclegów, opłaty egzaminacyjnej 250 zł, kosztu wydania patentu 50 zł.

Dla osób które jeszcze się uczą do 26 roku życia przewidziana jest zniżka na egzamin i patent w wysokości połowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *